O kinie

kino_ignacy_historia   ldk-podczas-wieczorow-humoru-i-satyry

 

Kino Ignacy znajduje się w Lidzbarskim Domu Kultury w Lidzbarku Warmińśkim.

 

Od 1974 roku projekcje odbywały się na projektorach taśmowych 35 mm. Działał wtedy DKF Ignacy. Po zamknięciu w Lidzbarku Kina Capitol, rolę kina przejął Ignacy. Po modernizacji budynku LDK w 2010 roku sala została przystosowana do projekcji cyfrowej, jednak dopiero po kilkuletnich próbach pozyskania dofinansowania, udało się zakupić profesjonalny sprzęt nagłaśniający oraz projektor z serwerem.

 

Po 4 latach przerwy 19 września 2014 r. wyświetliliśmy pierwszy film – Miasto 44 (w dniu polskiej premiery). Obecnie w repertuarze mamy najnowsze filmy wchodzące do polskich kin. Projekcje odbywają się w każdy piątek, sobotę i niedzielę – od 6 do 9 filmów w jeden weekend. Chcemy dotrzeć do widza w każdym wieku, dlatego planujemy różnorodność gatunkową – od animacji dla dzieci do horrorów. Powstaje także bufet z prawdziwego zdarzenia, z popcornem, dystrybutorem napoi, kawą i innymi smakołykami umilającymi oglądanie dobrego kina. Sala kinowa Lidzbarskiego Domu Kultury posiada 238 miejsc. Widzom oferujemy wygodne fotele, dające komfort spokojnego oglądania.

 

 

REGULAMIN KINA IGNACY

Udostępnij post

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.